Ogłoszenia
Lokalny serwis ogłoszeniowy
 
 
Jak zaoszczędzić przy budowie domu

Na przełomie kilku ostatnich lat rozwinął się rynek technologii oraz nowoczesnych rozwiązań budowlanych. Firmy prześcigają się w proponowaniu nam coraz to nowych, innowacyjnych produktów. Postęp technologiczny pozwala nam, konsumentom na szeroki wybór asortymentu budowlanego.


Czym jest „zielona technologia”?
W ostatnim czasie bardzo popularna stała się ”zielona technologia”. Jednym z jej najnowszych trendów są domy energooszczędne. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, czasem dbałością o środowisko, czasem chęcią zaoszczędzenia na energii elektrycznej ale nierzadko jest to przyszłościowe dostosowanie budynku do nadchodzących wymogów budowlanych.

Unia Europejska postawiła sobie za cel obniżenie zużycia energii w budynkach. Do 31 grudnia 2018 roku wszystkie budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością będą musiały wykazywać nieomal zerowe zużycie energii. Już dwa lata później te warunki będzie musiał spełniać każdy nowy budynek użytkowy.

Przeczytaj również: hoga.pl/lifestyle/unijne-regulacje-zmienia-rynek-budownictwa-zuzycie-energii-bedzie-musialo-byc-niemal-zerowe.

Najczęstszą przyczyną utraty ciepła z domu są źle dobrane lub nieszczelne okna. To właśnie przez nie tracimy nawet 20% ciepła. Aby temu zaradzić, możemy wymienić okna na takie, które mają niski współczynnik przenikalności cieplnej. Taki współczynnik informuje nas o tym, ile ciepła przenika na zewnątrz domu a co za tym idzie, ile go tracimy. Dlatego im niższa wartość współczynnika, tym lepszy poziom izolacji. Najlepiej jeśli jest on nie wyższy niż 0,8 W/m2K.

- Klientom, dla których dobra izolacja to podstawowe kryterium wyboru okna polecamy pakiety trzyszybowe oraz profile nawet z siedmioma komorami. Tak skonstruowane okno może uzyskać współczynnik przenikania ciepła nawet do 0,7 W/m2K – mówi nam Dariusz Grzesznik, właściciel firmy Bram Tur, która zajmuje się sprzedażą stolarki okiennej.

Aby ciepło „nie uciekało”
- Aby dodatkowo wspomóc izolację okna możemy zastosować tzw. ciepły montaż. Polega on na zamontowaniu okna na parapecie ze Styroduru oraz zastosowaniu dwóch taśm, paroizolacyjnej od wewnątrz oraz paro przepuszczalnej od zewnątrz okna. Sposób ten pozwala na uniknięcie wilgoci i „mokrych szyb”. Często jest też stosowany w domach energooszczędnych – tłumaczy pan Dariusz.

Przeczytaj również: www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/13414-cieply-montaz-okien-co-to-jest

Kolejnym elementem przez który ciepło „ucieka” z naszego domu są drzwi. Nieszczelne futryny i ościeżnice oraz szczeliny drzwiowe mogą doprowadzić do kolejnego ubytku energii rzędu nawet 10%. Jak temu zaradzić?

-W swojej ofercie posiadamy drzwi Termo, które posiadają ciepłą ościeżnice, ciepły próg oraz skrzydło drzwiowe o grubości 86mm co łącznie pozwala uzyskać współczynnik izolacji na poziomie 0,85W/ m2K dla drzwi pełnych. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie energii – odpowiada właściciel firmy Bram Tur.

W dzisiejszych czasach każdy z nas szuka oszczędności. Utrata ciepła poprzez drzwi i okna z wynikiem na poziomie 30% daje nam spore straty finansowe. Pomyślmy o swoich rachunkach za energię o jedną trzecią niższych.

Zapraszamy do siedziby firmy Bram Tur
Cisew 1A
62-700 Turek

Ostatnie aktualności
Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zak...
Zaniżone odszkodowanie to niezwykle newr...
Oto praktyczna instrukcja, wyjaśniająca ...

Budowanie własnej marki jest długotrwały...
Czy reklamowa zwiększy sprzedaż firmy? C...
Na przełomie kilku ostatnich lat rozwiną...

 
Projekt i wykonanie JMLnet.pl